Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Vakademi Nedir?

Vakademi, farklı kategorilerde eğitim içeriklerinin sunulduğu yeni nesil dijital eğitim platformudur. 2015 yılında Çözüm Market Bilgisayar Sistemleri  tarafından hayata geçirilmiştir.

Neden Vakademi?

Vakademi içerik üretme ve müşteri memnuniyeti konusunda uzman, dijital (online) eğitim platformudur. Bu süreçte kendini bireysel olarak geliştirmek isteyenlere, iş hayatına hazırlanan gençlere ve iş hayatı profesyonellerine hitap ediyoruz. Uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan içerikler, ekibimiz tarafından denetleniyor, dikkat dağıtıcı unsurlardan arındırılıyor ve sonra size sunuluyor.

Bugün itibariyle 150+ eğitim seti, 4000+ video içerik ve 190+ saat eğitim olarak sunduğumuz eğitimler her hafta artıyor. Her ay en az 2 yeni eğitimle sizlere en kaliteli eğitim içeriklerini sunmak için çabalıyoruz.

Vakademi, hızlı, eğitici, öğretici, pratik, uygulamalı ve sürekli güncel olan bir platform. Aramıza katılırsan kesinlikle sen de hemfikir olacaksın.

Neden Online Eğitim Almalıyım?

Vakademi bilgiyi en özet, en salt haliyle sunuyor. İstediğin bilgilere erişebilmek için onlarca kitap, makale ya da video izlemene gerek yok. İhtiyaç duyulan bilgileri tüm dikkat dağıtıcı unsurlardan arındırarak özetliyor, uygulamalarla pekiştirmene imkan sağlıyoruz. Sen de bu sayede hem zaman tasarrufu yapıyor, hem birebir ders alıyorcasına sana bağlı hale getiriyor, hem de sınıf ortamında alacağın derslere vereceğin ücretlerden çok çok düşük bir maliyetle öğrenebiliyorsun.

Online eğitim (e-öğrenme), tartışmasız günümüzün ve geleceğin en önemli trendlerinden biri. Kurslarda harcanan zaman kaybı, ücretler ve kişiler arasındaki seviye farkları göz önünde bulundurulduğunda çok daha ekonomik.  Web tabanlı olması nedeniyle trafikte, iş yerinde, evde, parkta ya da sahilde yer alan çimenlere uzanıp izleme şansın var. Ayrıca dilersen anlamadığın için ya da uzun süre kullanmadığın için unutmaya başladığın konulara kolayca dönebilirsin.

Geleceğin için güzel bir başlangıç yap.

Vakademi’de Hangi Tür Eğitimler Yer Alıyor?

Vakademi’de 3D - Animasyon, Bulut, Mac OS, Mobil, Ofis / İş Dünyası, Yazılım, Tasarım, Video-Kurgu Programları, Web vb. dijital ortama adapte edilebilecek konularda video ve e-öğrenme türünde içerikler bulabilirsin. İçerikler alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanmakta, Vakademi’nin sunduğu kayıt stüdyolarında kayıt edilmektedir.

Eğitim İçerikleri Ücretli mi?

Vakademi'de hem ücretli ve hem de ücretsiz içerikler yer almaktadır.

Belirli Konularla ilgili Eğitimler Bulmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

İlgilendiğin konularla ilgili eğitimleri bulmak için:

  1. Anasayfada kırmızı renkli şerit üzerinde bulunan menüdeki alt menülerden seçim yapabilirsin
  2. Arama kutucuğuna ilgili kelime veya kelimeleri yazabilirsin.

Siteye Mevcut Eğitimler Dışında Yeni Eğitimler Eklenecek mi?

Vakademi, her geçen gün artan uzman eğitmen kadrosu ile ihtiyaçlara yönelik yeni eğitimleri, ilgili eğitim kategorileri altında sunmaya devam edecek. Yeni eğitimlerimizi sitemize giriş yaptığında sol menüde yer alan “Yeni Eğitimler” alanında görüntüleyebilirsin.

Bazı eğitimlerde birkaç videoyu sorunsuz bir şekilde izledikten sonra “Eğitimin tamamını ve daha fazlasını izlemeye hazır mısın? HEMEN BAŞLA” mesajını alıyorum, Neden?

Vakademi her eğitim setinde ilk videoyu ve eğitimin uzunluğuna göre (Bazı eğitimler proje bazlıdır ve diğerlerine göre spesifik konulara yönelik ve kısadır) +2 videoyu sana ücretsiz olarak sunar.  Eğer Vakademi ile yeni tanıştıysan ve henüz üye olmadıysan bu mesajı alman çok normal. Bu durumda eğitim setlerinin devamını izleyebilmek için ücretli paketlerimizden bir tanesini satın alman gerekir.


Vakademi’den aldığım eğitimleri işyerinde de kullanabilir miyim?

Vakademi’de yer alan 150+ eğitim seti, 4000+ video içerik ve 200+ saat eğitim bireysel kullanıma yönelik hazırlanmıştır. Eğer hizmetlerimizi bir kurum bünyesinde ve çok sayıda kullanıcı için  kullanmak ve raporlamalar yapmak istiyorsan bunun için lütfen iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geç.

Eğitim Seti Nedir?

Birden fazla mini video eğitimden oluşan ve tüm bu video eğitimlerinin izlenmesi ile tamamlanan eğitim türüdür.​​

Eğitimleri İzlemek için Gereksinimler Neler?

​​Eğitimleri izlemek için internet bağlantısı olan bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon yeterlidir.  Web tarayıcınızın güncel olması önerilir.

Eğitim Videolarını Hangi Görüntü Kalitesinde İzleyebilirim?

Sitemizde izleme ekranının sağ alt bölümünde sosyal medya ikonlarının üst bölümünde görüntü kalitesi seçeneklerini görebilirsin. Eğer Full HD kalitede izlemek istersen hd, 480 p izlemek istersen sd ve 360p izlemek istersen minisd seçeneğini kullanabilirsin. Böylece bağlantı hızına en uygun kaliteyi seçip herhangi bir takılma olmadan izleyebilirsin.

Eğitimleri cep telefonumdan ya da bilgisayarımdan izlerken internet kotam etkilenir mi?

​Evet, eğitim içeriklerinin izlenmesi veri akışı ile gerçekleşen bir hizmet olduğu için internet paketinin kotası etkilenecektir. ​​Eğitim içeriklerini izlerken operatörünüzün size sunduğu mevcut mobil internet tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz. İnternet paketiniz bulunuyorsa kullanımlarınız paketinizden gerçekleşecektir.​​


Abonelik Sistemi Nedir ?

Abonelik sistemi senin paketlerimizi belirli bir süre için satın alıp o süre boyunca eğitimlerin hepsini izlemen demektir. Yani üye olursan tüm eğitimleri istediğin kadar tekrar ederek izlersin.

Kaydedilen eğitimler ne demek?

Daha sonra izlemek istediğin eğitimleri eğitim görsellerinin sağ üst köşesindeki yıldız işaretine tıklayarak “Kaydedilen Eğitimler” listesine ekleyebilirsin. Böylece dilediğin zaman "Kaydedilen Eğitimler” bölümünden seçerek izleyebilirsin.

Tamamladığım eğitimleri nasıl ya da nereden görebilirim?

Siteye giriş yaptığında sol menüde yer alan "Tamamlanan Eğitimler" bölümünden tamamladığın eğitimlere ve hangi eğitimin % olarak ne kadarını tamamladığına dair bilgilere erişebilirsin.


Günde kaç eğitim izleyebilirim?

Yok artık! Bunu da mı soruyorsun? Vakademi’den bir paket satın aldığında günlük izleme limiti diye bir şey yok. Tüm eğitimleri paketinin son dakikasına kadar istediğin sıklıkta izliyor sonra da bize teşekkür ediyorsun :)

1 aylık üye oldum. Üyeliğim bittiğinde her ay kredi kartımdan otomatik olarak para mı çekiliyor?

Üyeliğin sona erdiğinde paketinin statüsü ücretsiz üyelik olarak değişir ve kartından kesinlikle hiçbir bedel çekilmez. Yani paketin bittiğinde bizdensin :)


Üyelik satın alırken limitim yetersiz olduğu için işlem gerçekleşmedi. Şimdi başka kart ile üye olmak istiyorum ama diğerinde onay beklediği için limit açıldığında ondan da çekilir mi?

Kredi kartı bilgilerini sistemimizde kesinlikle tutmuyoruz. 3D security ile ödeme aldığımız için de her işlemde mutlaka senin onay vermen gerekiyor. Bu nedenle iki defa ücret çekilmez.

Kredi kartı bilgilerimi sistemde tutuyor musunuz?

Kredi kartı bilgilerini sistemimizde kesinlikle tutmuyoruz. Ödeme altyapımız iyzico tarafından sağlanıyor. iyzico, dünyanın en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI (Payment Card Industry) - DSS (Data Security Standard) sertifikasına sahiptir. PCI-DSS sertifikalı hizmeti sayesinde de veri güvenliği konusundaki gerekli prosedürleri yerine getirmektedir.

Taksitlendirme nedir?

Bonus, World, Maximum, CardFinans, AsyaCard, Paraf ve Axess özellikli kredi kartları ile herhangi bir alışveriş esnasında satıcı kurum ile banka arasındaki özel bir anlaşma sonucu müşteriye yaptığı alışverişi taksitle ödeme imkânı sağlayan bir işlemdir.

Hangi kredi kartlarına taksit yapılır?

Ödeme altyapımız iyzico tarafından sağlanıyor. Şu anda Bonus, World, Maximum, CardFinans, AsyaCard, Paraf ve Axess kredi kartları ile 9 taksite kadar bölerek ödeme yapabiliyorsun.

İş Ortakları ile ilgili promosyon kodlarını nasıl kullanırım? Eğitim videolarına nasıl erişebilirim?

Bunun için yapman gereken birkaç basit işlem var:

  1. Sitemizin sağ üst bölümünde bulunan “üye ol” butonuna tıkla.
  2. Ücretsiz üye ol seçeneğine tıkla.
  3. E-mailine girip hesap aktivasyonunu yap.
  4. Sisteme giriş yaptıktan sonra sitede sol alt bölümde yer alan “İş Ortakları” bölümüne tıkla.
  5. “İş Ortakları” bölümünde “Promosyon Kodu”nu sağladığın iş ortağımızı seç. Promosyon kodu alanına kodu gir.
  6. Bu işlem gerçekleştiğinde sol menüde iş ortağımızın adının bulunduğuyeni bir sekme açıldığını göreceksin.
  7. Oradan eğitim ismine tıklayarak eğitim videolarına erişim sağlayabilirsin.