Mustafa Hastürk

  1992 yılı Arhavi / Artvin de dünyaya gelen Mustafa Hastürk, Ordu Fen Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandı. Halen lisans eğitiminin son senesine devam etmektedir.

  Lisans eğitimi süresince php ile davranış testleri, python ile web crawling, responsive web tasarımı, GNU/Linux, react-native, Ionic ile hibrit mobil uygulama geliştirme, native Android ve iOS mobil uygulama geliştirme gibi çeşitli alanlarda kendini geliştirmiştir.

  Opera Türkiye ve Vivaldi Türkiye adındaki toplulukların oluşmasında aktif rol almış, Norveç menşeli Opera Browser ve Vivaldi Browser’ın resmi test ekibinde yer almıştır.

  Aktif olarak Github da yer alan açık kaynak projelere katkı sağlamaya, mustafahasturk.com üzerinden blog yazmaya, cocoaist ve istanbulcoders topluluklarında aktif olmaya çalışmaktadır.

  Kariyerine kurumsal native iOS mobil uygulama geliştirme alanında devam etmek isteyen Mustafa, halen özel bir şirkette iOS lead developer olarak çalışmaktadır.


  Incele
  179.90 29.90 TL